Čo je druhotná licencia a prečo je lacnejšia?

Ide o licenciu, ktorá už bola v minulosti zakúpená a aktivovaná. Z pôvodného zariadenia bola odstránená a následne odkúpená za účelom ďalšieho predaja. Ide napríklad o licencie veľkých firiem, ktoré softvér pravidelne aktualizujú za novšiu verziu a ich pôvodné licencie predávajú za zlomok ceny.

Líši sa druhotná licencia od novej?

Softvér sa na rozdiel od fyzického tovaru žiadnym spôsobom neopotrebováva. Druhotná licencia má rovnaké parametre ako nová licencia, ale za výrazne nižšiu cenu. Obsahuje všetky programy a funkcie ako nová licencia.

Je predaj druhotných licencií legálny?

Áno, predaj použitých licencií je úplne legálny, upravuje ho vyhláška Súdneho dvora Európskej Únie (SDEU) z roku 2012.

Má licencia neobmedzenú platnosť?

Áno, licencie ktoré predávame sú bez časového obmedzenia, pokiaľ u produktu nebolo uvedené inak. Garantujeme plnú funkčnosť. V prípade akýchkoľvek problémov Vám licenciu vymeníme za novú.

Je licencia doživotná?

Áno, licencie sú doživotné. Právna úprava umožňuje re-predaj druhotných licenciu iba licenciám s trvalou platnosťou. Licenčný kľúč si budete môcť zaregistrovať online, ako aj sťahovať aktualizácie.

Čo je prenosná licencia?

Ide o licenciu, ktorá sa vo väčšine prípadov viaže na váš účet Microsoft. Výhodou prenosných produktov je ten, že nie je podstatné koľko x preinštalujete PC alebo ho vymeníte za nový, prenosná licencia Vám bude fungovať neobmedzený počet použití. Prenosnú licenciu môžete použiť neobmedzený počet x vždy na jednom zariadení. V porovnaní s druhotnou licenciou je hlavnou výhodou prenosnej licencie, že za produkt platíte iba 1x.

Čo je neprenosná licencia?

Neprenosná licencia sa viaže na hardvér (na Vaše PC). To znamená, že po preinštalovaní windowsu či zakúpení nového PC, prípadne jeho zničenie/poškodenie bude nutné zakúpiť ďalšiu licenciu. Druhotnú licenciu je možné použiť iba 1x na jednom zariadení. Výhodou druhotnej licencie je práve jej nízka cena a pokiaľ pri práci nepoužívate 2PC, v ktorom chcete používať ten istý kľúč, je druhotná licencia aj naše odporúčanie.

Čo je telefonická aktivácia?

Telefonická aktivácia je proces aktivácie licenčného kľúča, ktorý umožňuje aktivovať kľúč prostredníctvom telefónu, namiesto online pripojenia. Tento spôsob aktivácie je užitočný v prípadoch, keď nie je možné sa pripojiť k internetu alebo ak sa vyskytli problémy s online aktiváciou. Po spojení s automatizovaným systémom používateľ zadá identifikačný kód a potvrdí svoju licenciu.

Ako dlho trvá doručenie licencie?

Po zaplatení objednávky platobnou kartou Vám maximálne do 60 minút doručíme na email licenčný kľúč. Vo výnimočných prípadoch môže trvať doručenie až 8 hodín. Pokiaľ ste po vytvorení objednávky neobdržali žiadny potvrdzujúci email skontrolujte si SPAM, prípadne nás kontaktujte a problém ihneď vyriešime.

Je môj počítač kompatibilný s Windows 11?

Počítač musí splniť minimálne hardwarové požiadavky. Ak neviete, ako tieto požiadavky skontrolovať, prečítajte si náš článok, v ktorom sa dozviete, ako môžete požiadavky skontrolovať pomocou bezplatného programu PC Health Check.

Ochrana duševného vlastníctva

Snažíme sa získavať originálne produkty od našich dodávateľov. Pokiaľ sa však domnievate, že naše produkty môžu porušovať vašu ochrannú známku, patent alebo iné práva k duševnému vlastníctvu, pošlite nám e-mail na adresu obchod@gigasoft.sk. Okamžite vám odpovieme a problém vyriešime.