Novinky

Čo je druhotná licencia a prečo je takým výhodným riešením?

Iste ste si všimli, že v našich ponukách licencií často uvádzame termín „druhotná licencia“. Čo to presne je, aké sú hlavné výhody a prečo pre vás môže byť ideálnou voľbou? Tu je prehľad základných faktov, ktoré by ste mali poznať.

Druhotná licencia už bola raz aktivovaná

Termín “druhotná licencia” sa vzťahuje na licencie, ktoré už boli zakúpené a aktivované niekým iným. Následne však boli z pôvodného zariadenia odstránené, zakúpené našou spoločnosťou a ďalej predané. Ide o úplne legálny postup, ktorý sa uplatňuje po celom svete. Predaj sekundárnych licencií upravuje nariadenie Súdneho dvora Európskej únie z roku 2012.

Dôvodov, prečo niekto odstráni licenciu zo svojho zariadenia a predá ju ďalej, môže byť niekoľko. Najčastejšie sa jedná o spoločnosti, ktoré si zakúpia počiatočnú licenciu programu, ale potom prejdú na novšiu verziu alebo na úplne iný softvér.

Cena – hlavná výhoda druhotnej licencie

Najdôležitejšou výhodou, ktorú získate pri nákupe sekundárnej licencie, je nízka cena. Tá je často výrazne nižšia ako pri základnej licencii. Môžete ušetriť desiatky eur, ale napriek tomu získate plne funkčný originálny program.

Má druhotná licencia nejaké nevýhody?

Softvér sa používaním neopotrebováva, takže zakúpením sekundárnej licencie nestrácate žiadne výhody pôvodnej primárnej licencie. Má úplne rovnaké parametre, obsahuje všetky programy a funkcie. V tomto ohľade sa teda nemusíte obávať žiadnych nedostatkov.

Prakticky jedinou nevýhodou sekundárnej licencie v porovnaní s primárnou licenciou je skutočnosť, že ju nemožno preniesť na iné zariadenie. Je viazaná výhradne na váš hardvér. Pokiaľ ste však pravidelným užívateľom a chcete program používať iba na jednom zariadení, túto nevýhodu v praxi nepocítite.

Licencia bude platiť navždy

Zákon umožňuje iba predaj druhotných licencií s doživotnou platnosťou. Akonáhle si teda zakúpite licenciu na program, môžete ho používať navždy bez rizika akýchkoľvek problémov.

Máte tiež záujem o výhodnú sekundárnu licenciu pre Microsoft Office, Windows, antivírusové programy alebo iné praktické aplikácie? Vyberte si z našej širokej ponuky!