Novinky

Na čo si dať pozor pri nákupe licencie a ako sa nenechať napáliť?

Plánujete nákup licencie na Windows, Microsoft Office, antivírus alebo iný program? Buďte veľmi opatrní. Na internete je množstvo podvodníkov, ktorí vás môžu ľahko oklamať. Na čo si dať pri nákupe pozor a ako nenaletieť na bežné triky?

Čo vám poskytne originálny softvér?

Nezáleží na tom, či si pre daný program kúpite primárnu alebo sekundárnu licenciu. Obe prinášajú niekoľko výhod. Vďaka nim získate pravidelné aktualizácie priamo od vývojárov, ktoré zlepšujú zabezpečenie a môžu pridávať ďalšie zaujímavé funkcie. Máte tiež podporu výrobcu, často môžete využívať cloudové služby a môžete si byť istí, že sa do vášho zariadenia pri sťahovaní programu nedostane škodlivý vírus.

Jediným rozdielom medzi primárnou a sekundárnou licenciou je prenositeľnosť. Zatiaľ čo primárna je prenosná, sekundárne nie. V každom prípade získate plne funkčný softvér a doživotnú licenciu. Takže sa nemusíte o nič starať.

Prečo si dávať pozor na podvodné licencie?

Ak nie ste opatrní a kúpite si falošný, kradnutý alebo inak podvodný softvér, hrozí vám množstvo problémov. Veľmi často taká licencia jednoducho nefunguje. Zaplatíte peniaze, ale program nemožno nainštalovať a podvodník potom nereaguje na vaše sťažnosti.

Podvodné licencie často obsahujú rôzne vírusy, ktoré sa stiahnu do počítača, ukradnú citlivé osobné údaje alebo ho úplne znefunkčnia. Často sa tiež stretnete s tým, že podvodník predáva licenciu určenú pre študentov alebo na vedecké účely. Prípadne je jednoducho ukradnutá. Výrobca vás preto môže neskôr kontaktovať kvôli porušeniu licenčnej zmluvy. Dostanete sa do zbytočných problémov a hrozia vám vysoké pokuty.

Odhaľte podvodníkov skôr, než bude neskoro

Existuje mnoho metód, ako odhaliť podvodníkov ponúkajúci falošné alebo ukradnuté licencie.

  • V prvom rade sa vždy pozrite na cenu a porovnajte ju s ponukou ostatných predajcov. Pokiaľ je výrazne nižšia, je zrejme niečo zle. Prečo by niekto predával legálnu licenciu výrazne pod cenou? Práve lákavými ponukami sa podvodníci najčastejšie snažia nalákať neznalých.
  • Skontrolujte totožnosť predávajúceho. Ide o spoločnosť s overiteľnou históriou, ktorá má skúsenosti s predajom licencií? Alebo je to len nejaký anonymný predajca bez kvalitných webových stránok as nedostupnými kontaktnými údajmi?

Overené licencie bez starostí od GigaSoft

Pokiaľ si chcete kúpiť originálnu, overenú licenciu a mať záruku, že s ňou nebudú žiadne problémy, navštívte našu ponuku. Nájdete v nej množstvo obľúbených licencií, z ktorých si môžete vybrať, a programy budete môcť ľahko a rýchlo nainštalovať. Ak by ste sa náhodou stretli s nejakými problémami, naša podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.