Uncategorized

Zvládne môj počítač Windows 11? Tu je návod, ako to skontrolovať!

Operačný systém Windows je celosvetovo najrozšírenejší operačný systém pre počítače a notebooky. Spoločnosť Microsoft vkladá do jeho najnovšej verzie veľké nádeje, ale veľké množstvo používateľov sa snaží zistiť, či bude ich zariadenie kompatibilné a schopné bezproblémového fungovania. Neistota ohľadom kompatibility je medzi užívateľmi PC bežná. Našťastie by mal systém fungovať s väčšinou počítačov. Počítač musí splniť minimálne hardvérové ​​požiadavky. Ak neviete, ako tieto požiadavky skontrolovať, tak v tomto článku zistíte, či si vaše zariadenie poradí so systémom Windows 11 a to pomocou bezplatnej aplikácie PC Health Check.

Bezplatná aplikácia PC Health Check

Aplikácia PC Health Check vám prináša aktuálne informácie o stave zariadenia so systémom Windows a pomáha vám prijímať opatrenia na zlepšenie výkonu zariadenia a riešiť problémy s výkonom. PC health check poskytuje komplexnú kontrolu spôsobilosti vášho zariadenia a zaisťuje, že spĺňa minimálne systémové požiadavky systému tohto systému. Získate informácie o tom, prečo vaše zariadenie spĺňa alebo nespĺňa požiadavky, a tiež informácie o tom, čo môžete robiť, ak zariadenie požiadavky nespĺňa.

Inštalácia PC Health Check

Ak aplikáciu PC Health Check nemáte nainštalovanú, môžete si ju zadarmo nainštalovať na adrese https://aka.ms/GetPCHealthCheckApp a podľa pokynov ju stiahnuť a nainštalovať.

Kontrola kompatibility systému Windows 11 s mojím zariadením

  1. V systéme Windows vyhľadajte pomocou funkcie Hľadať na paneli úloh položku “PC Health Check” a potom ju vyberte zo zoznamu výsledkov.
  2. Na domovskej stránke aplikácie sa objaví nápis “Prehľad o stave počítača”. V hornej časti je napísané: “Predstavujeme Windows 11.” Kliknite na tlačidlo Skontrolovať teraz.
  3. Ak váš počítač nie je kompatibilný, zobrazí sa správa “Tento počítač v súčasnosti nespĺňa systémové požiadavky systému Windows 11” s ďalšími informáciami nižšie. Ak je váš počítač kompatibilný, môžete si zakúpiť a prejsť na tento systém.

PC health check
Zdroj: https://support.microsoft.com/en-us/windows/how-to-use-the-pc-health-check-app-9c8abd9b-03ba-4e67-81ef-36f37caa7844