Novinky

Aké sú riziká nelegálneho sťahovania softvéru?

Možno to poznáte tiež. Premýšľate o kúpe nejakého softvéru pre svoj počítač, ale kamarát vám povie, aby ste ho jednoducho “crackli”. Týmto spôsobom ju získate bez platenia a bude fungovať bezchybne. Skutočnosť však nie je tak ružová. Nielenže sa dopúšťate trestného činu, ale môžete poškodiť aj svoj počítač a stiahnuť si tak nelegálny softvér.

Ako môžete sťahovať nelegálny softvér?

Existuje mnoho spôsobov, ako je možné softvér nelegálne šíriť a sťahovať. Jedným z najčastejších je neoprávnené kopírovanie. Napríklad si zakúpite jednu licenciu, ale program nainštalujete na viac zariadení, než je povolené. Porušujete tým licenčnú zmluvu a hrozia vám vysoké pokuty. Za softvérové ​​pirátstvo môžete byť v niektorých krajinách dokonca uväznení.

Druhým bežným spôsobom je použitie tzv. crackov. Ide o malé programy, ktoré odstraňujú licenčnú ochranu plateného softvéru. Potom ho môžete používať bez nutnosti zadávať licenčný kľúč. Kópie týchto “cracknutých” programov sú potom často zverejňované na internete a môžete si ich stiahnuť za minimálny poplatok alebo zadarmo.

Riziká spojené s nelegálnym softvérom

Mnoho ľudí sa snaží sťahovať cracknuté programy, ktoré sú k dispozícii zadarmo na pochybných webových stránkach. Na prvý pohľad to vyzerá ako lákavá ponuka, ale môže sa rýchlo zmeniť na nočnú moru. Je to preto, že spolu s programom je do zariadenia obvykle stiahnutý ďalší softvér, ktorý sa chová ako vírus. Môže ukradnúť vaše citlivé dáta, znefunkčniť váš počítač a vydierať vás. Do takejto situácie sa nechcete dostať.

Nehľadiac na to, že nelegálne sťahovanie a šírenie softvéru bez zaplatenia výrobcovi je považované za trestný čin. Ak niekto zistí, že používate nelegálny softvér, môže vám hroziť vysoká pokuta.

Neriskujte, používajte legálne licencie

Než tráviť čas hľadaním nelegálnych licencií a riskovať poškodenie počítača alebo vysokú pokutu, je lepšie kúpiť výhodnú sekundárnu licenciu za prijateľnú cenu. Ide o úplne legálny spôsob, ako do zariadenia nainštalovať populárny softvér, ako je Microsoft Office, Windows, rôzne antivírusové programy a ďalšie aplikácie. Licencia je doživotná a získate všetky výhody pôvodného programu.

Chcete sťahovať softvér legálne a za najlepšiu možnú cenu? Vyberte si z našej širokej ponuky licenčných kľúčov. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na našu podporu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.